Neider

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Neider w dniu 11 Maja

Użytkownicy przyznają Neider punkty reputacji!

Reputacja

9 Neutral

1 obserwujący

Ostatnie wizyty

155 wyświetleń profilu
 1. Witam, przedstawiam poradnik który z pewnością widzieliście już wiele razy na forach innych serwerów MTA:SA. W samym wykonaniu podmienienie mapy jest bardzo proste, lecz mogą zdarzyć się przypadki osób które mogą to robić po raz pierwszy. 1. Początkowo szukamy na internecie pliku graficznego mapy który nam odpowiada: (dla przykładu podaję poniżej mapę z dzielnicami) 2. Kolejnym etapem jest pobranie pliku graficznego i zapisaniem go jako radar, a następnie przechodzimy do plików MTA:SA. W tym celu PPM (prawym przyciskiem myszy) klikamy na ikonkę odpowiadającą za uruchomienie MTA:SA i wybieramy opcję Otwórz lokalizację pliku. Po wykonaniu tej czynności ukaże się nam folder z plikami: Spośród widocznych folderów wybieramy ten z nazwą MTA a następnie odpowiednio wybieramy foldery: cgui > images Będąc już w folderze images kopiujemy nasz plik graficzny (który wcześniej już pobraliśmy) o nazwie radar i wklejamy lub bezpośrednio go przenosimy do tego folderu. Na sam koniec akceptujemy podmianę pliku graficznego opcją Przenieś i zamień i cieszymy się z nowej mapy.
 2. Neider

  Propozycje prac dorywczych

  1. Nazwa pracy: Uber Eats Opis pracy: Przy pomocy dostępnych nam środkach transportu [pieszo, własnym pojazdem, transportem publicznym itd.] przyjmujemy zlecenia które nam odpowiadają (np. bliska lokalizacja). Po zaakceptowaniu zlecenia udajemy się do miejsca z którego odbieramy (bot przekazuje taką paczkę bądź gracz - jeśli będą biznesy gastronomiczne) zapakowane jedzenie, a następnie udajemy się do osoby zamawiającej pożywienie. Zasady zarobku: Zależnie od nasilenia się zleceń w ciągu godziny, długości trasy pomiędzy punktem odbioru a przywozu. Wymagane: Telefon (jeśli będzie na serwerze) 2. Nazwa pracy: Segregacja odpadów Opis pracy: Po przywozie odpadów przez śmieciarki, należy je odpowiednio posegregować - papier do papieru, plastik do plastiku itd. Śmieci znajdują się na taśmie i właśnie stamtąd przenosimy je oraz wrzucamy do odpowiednich koszy (różne kolory - zależnie od zawartości). Kiedy dany kosz już się zapełni, wówczas należy go doprowadzić do strefy odnawialnej (taki ala magazyn). Zasady zarobku: Pieniądze otrzymujemy dopiero po zapełnieniu jednego kosza. 3. Nazwa pracy: Dostawca wyposażenia specjalistycznego dla służb Opis pracy: Do dyspozycji mamy pojazd typu van oraz lawetę. Zależnie od zlecenia określany jest pojazd do dostarczenia zamówienia. Przykładowo broń, amunicja, gaśnice, butle z tlenem itd. są przywożone pojazdem typu van. Z kolei specjalistyczne pojazdy są dostarczane przy pomocy lawety. Możliwa jest eskorta odpowiednich służb w przypadku występowania zleceń specjalnych. Zasady zarobku: Pieniądze otrzymujemy za dostarczenie zamówienia we wskazane miejsce, w przypadku uszkodzenia pojazdu otrzymuje się karę pieniężną która jest automatycznie odejmowana przy otrzymaniu pensji. Wymagane: Telefon (jeśli będzie na serwerze), prawo jazdy kat. B i C
 3. Wychodząc naprzeciw osobom, które zechciałyby w przyszłości dołączyć do Los Santos Emergency Services, udostępniam wątek, w którym możecie zadawać pytania dot. wyżej wymienionej frakcji. Pamiętajcie, kto pyta nie błądzi! Prawo do udzielania odpowiedzi zostaje nałożone tylko na wymienione osoby: @Harry, @Echo.
 4. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 5. Wątek ma charakter dyskusyjny. Proszę o składanie propozycji mających na celu usprawnienie działalności frakcji.
 6. Neider

  Bronie dla cywili?

  Moim zdaniem broń mogłaby być dostępna dla cywili, lecz wiązałyby się z tym pewne reguły dzięki którym gracz szanowałby możliwość posiadania broni. Przede wszystkim licencja na broń powinna swoje kosztować. Broń sama w sobie jest pewnym elementem rozgrywki role-play, co za tym idzie osoby posiadające broń powinny odgrywać dane czynności z zastosowaniem /me i /do. Gracz starający się o uzyskanie pozwolenia, powinien również przejść szkolenie zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym. Ponadto świeżo zatwierdzony posiadacz broni zostałby objęty okresem próbnym tj. (np. 1 miesiąc) w czasie którego ilość amunicji byłaby ograniczona, a każde oddane strzały musiałyby być usprawiedliwiane w cotygodniowym raporcie przedstawianym miejscowej policji. W przypadku nie stosowania się do zasad RP, delikwent zostałby ukarany karą pieniężną oraz zakazem posiadania broni (bez możliwości apelacji).
 7. Z dniem dzisiejszym zostaje otwarta pierwsza rekrutacja do LSES w charakterze only OOC - niepotrzebne są informacje dot. Waszych postaci. Kolejne rekrutacje będą już posiadać część IC oraz OOC. Rekrutacja będzie przebiegała w trybie aktywnym - kandydat spełniający wymagania, zostanie natychmiastowo poinformowany o przyjęciu do służby w prywatnej wiadomości na forum. Z tego też względu nie pojawi się osobny post dot. wyników rekrutacji. Rekrutacja będzie trwała dopóki Fire Chief nie stwierdzi odpowiedniej ilości kandydatów do służby. Podania należy składać w tym wątku. Wszelkie próby duplikowania podań innych osób, bądź z innych stron internetowych skutkować będzie automatycznym anulowaniem podania. Wymagania [OOC] do wyżej wymienionej służby są następujące: - sprawny mikrofon - komunikator głosowy Discord oraz Teamspeak 3 - czas na rozgrywkę - chęć uczenia się - umiejętność pracy w grupie - dotrzymywanie tajemnicy zawodowej - przestrzeganie zasad - słuchanie się przełożonych - szacunek do innych Wzór podania:
 8. Lista dostępnych certyfikatów w jednostce LSES. Academy - Certyfikat przyznawany za ukończenie Academy LSES pozytywnie. Firefighter/EMT - Certyfikat przyznawany za ukończenie szkolenia z podstawowej pierwszej pomocy w Academy LSES. Przyznawany wraz z certyfikatem Academy. Firefighter/Paramedic - Certyfikat przyznawany za ukończenie kursu dot. rozszerzonej pomocy medycznej. Driver Engineer - Certyfikat przyznawany za ukończenie szkolenia z pojazdu uprzywilejowanego w Academy LSES. Posiadanie go zezwala do kierowania pojazdami ciężkimi i technicznymi. Przyznawany wraz z certyfikatem Academy. Helicopter Pilot - Certyfikat przyznawany za ukończenie kursu dot. pilotażu maszynami naziemnymi jednostki LSES. Water Rescue - Certyfikat przyznawany za przejście szkolenia dot. ratownictwa wodnego. Hazmat Rescue - Certyfikat przyznawany za przejście szkolenia dot. ratownictwa chemicznego. Height Rescue - Certyfikat przyznawany za przejście szkolenia dot. ratownictwa wysokościowego. Instructors - Certyfikat przyznawany za odbycie kursu dot. szkoleniowca jednostki LSES. Examinators - Certyfikat przyznawany za odbycie kursu dot. egzaminatora jednostki LSES.
 9. Our Units and Equipments of Los Santos Emergency Services. **W tym wątku będzie ukazany podział bojowy wraz z wyposażeniem LSES**
 10. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 11. Ja <nick> wkraczając w szeregi LSES, Będąc świadom narażenia własnego życia dla dobra społeczeństwa UROCZYŚCIE PRZYSIĘGAM: Nieść pomoc tam gdzie jest potrzebna. Wykonywać zadania jakie mi powierzono. Sumiennie wykonywać obowiązki. Pracować czynnie w grupie. Szanować innych. Chętnie uczyć się nowych rzeczy. Przestrzegać zasad i słuchać się przełożonych. Dotrzymywać tajemnicy zawodowej. Godnie reprezentować całokształt frakcji.
 12. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
 13. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło